Cam balkon bakımı ve tamiri

Cam balkon bakımı ve tamiri

Modern yapıların neredeyse tamamında balkon bulunur. Cam balkon uygulamaları balkonlarınızın evinizin bir parçasına dönüşmesini sağlarken, güvenli bir ortama da sahip olmanızı sağlar. Tabii cafe ve restoran gibi ticari mekanların açık alanlarının kapatılması için de cam balkon uygulamaları tercih edilir. Özellikle projelendirme ve belediye izni gerektirmiyor olması, cam balkonun tercih edilmesinde önemli etkenlerdendir. Tabii mekanik bir uygulama olan cam balkon, zaman içerisinde mekanizma arızaları ortaya çıkarabileceği gibi, izolasyonu sağlayan fitil ve conta gibi parçaları zaman içerisinde eskir ve değişimleri gerekir. Bu noktada sıradan tamir uygulamalarından olmayan cam kırılmasına da değinmek gerekir. Normal koşullarda cam balkon uygulamalarında kullanılan camlar; mukavemetleri oldukça yüksek olan Temperli camdan üretilir. Tabii çeşitli şekillerde cam kırılması durumu da söz konusu olabilmektedir. Firmamız; cam balkon bakımı ve tamiri hizmetlerini sizlere en uygun koşullarla sunarak, tüm arıza ve bakım gereksinimlerinizi kolayca karşılar. En nitelikli yedek parçaların kullanıldığı hizmetlerimiz uzman personelimiz tarafından özenle sizlere sunulur ve cam balkonlarınızı keyifle uzun süre kullanabilmeniz sağlanır.

Cam Balkon Bakımı Nasıl Yapılır?

Cam balkon, sofistike bir mekanizma ile çalışan mekanik bir uygulamadır. Hassas hesaplamalarla üretilen ray mekanizması üzerine, birbirine kenetlenen ve istenildiği taktirde bir eksen etrafında dönerek bütünüyle açılabilen sistemlerdir. Parçalar bir noktada toplanarak tamamen açık bir yapı elde edilebildiği gibi, cam balkon kapatıldığında ciddi bir koruma sağlar. Hem hava akımının engellenmesi, hem de güvenlik bakımından cam balkon neredeyse rakipsizdir. Ancak sistemin hareketli parçaları ve hava akımını engelleyen “fitil” ismi verilen aparatları zaman içerisinde yıpranır. Bunun yanında mekanizmanın ayarı bozulabilir ki, bu durumda tam kapanmama, tam açılmama, hareket ederken zorlanma ve kilitlerin kullanılamaması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu noktada biz Mavi Cam Balkon olarak  size hizmet vermekteyiz. İster evlerinizde kullandığınız cam balkonların bakımı, isterseniz ticari alanlarda kullandığınız cam balkon bakım uygulamalarınız için bize ulaşabilirsiniz. Deneyimli ve uzman ekibimiz, sizin için maksimum kalite seviyesinde hizmetleri sunacaktır.

Cam Balkon Arızaları

Cam balkon, kaliteli markalar tercih edilmişse çok sık arıza yapmayan bir uygulamadır. En sık bakım ihtiyacı duyulan husus, fitillerin yenilenmesidir. Doğrudan güneş ışığına çok fazla maruz kalıyor olması, camlar arasında hava akımını engelleyen bu parçanın sertleşmesine ve özelliğini kaybetmesine neden olur. Bu durumda bu parçanın değişmesi gerekir. Bunun gibi, çok fazla açılıp kapanan cam balkonların üzerinde hareket ettikleri rulmanların yenilenmesi de gerekebilir. Daha az görülen bir sorun olsa da, kilit mekanizmalarının arızalanması da söz konusu olabilir. Cam balkonun

önemli özelliklerinden bir tanesi olan güvenlik özelliğinin kaybedilmemesi için kilitlerin muntazam biçimde çalışıyor olması gerekir.

Cam balkon kullananların başına gelebilecek en üzücü durum ise kuşkusuz cam kırılmasıdır. Cam kırılmaları birer arıza olmaktan öte yenileme gerektiren uygulamalardır. Kırılan parçanın aynısı üretilerek mekanizmaya eklenir. Orijinali ile ayırt edilmeyecek uygulamaları firmamız tarafından size sunulmaktadır.

Kaliteli Cam Balkon bakımı ve tamiri hizmetleri

Sektörde cam balkon bakımı ve tamiri yapan firmalar içerisinde önemli bir yere sahip olan firmamız, kaliteye ulaşmanızı sağlar. Ek komplikasyonlar ortaya çıkmaması için en hassas biçimde gerçekleştirdiğimiz uygulamalarımız, İstanbul’da her noktaya ulaştırılabilmektedir. İhtiyacınızın büyüklüğü fark etmeksizin, size hizmet veren firmamız hakkında daha detaylı bilgiye; https://istanbulcambalkonservisi.com/ internet sitemizden ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızda yer alan seçeneklerden dilediğiniz üzerinden bize ulaşabilir ve ihtiyaçlarınızı belirtebilirsiniz. Uzman ekibimiz size en kısa sürede hizmet verecek ve cam balkon bakımı ve tamiri hizmetlerimiz kısa zamanda tamamlanacaktır.

* İSTANBUL’UN TÜM SEMTLERİNE HİZMET VERMEKTEYİZ.Yazar: Cam Balkon Onarım Servisi
İstanbul Cam Balkon servisi, Cam Balkon onarım ve tamiratı ile ilgili özel servis birimimizde sizlere İstanbul da her semtte hizmet sunuyoruz

Bir yanıt yazın

WhatsApp WhatsApp 7/24 Acil Camcı
Call Now Button7/24 Acil Camcı Ara